საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია აგრძელებს უკანონო დაერთებების გამოვლენასა და აღმოფხვრას ქვეყნის მასშტაბით და მოუწოდებს მოქალაქეებსა და ბიზნესს, წყალმომარაგების სერვისით კანონიერად ისარგებლონ.
მასშტაბური პროექტის დასრულების შემდეგ, ქალაქ ხაშურის, სოფელი ცხრამუხას, ზემო და ქვემო ოსიაურის 44,000-მდე ბენეფიციარი 24 საათიანი წყალმომარაგებითა და გამართული წყალარინების ინფრასტრუქტურით ისარგებლებს.
პროექტის ფარგლებში შენდება თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი წყალარინების გამწმენდი ნაგებობა, რომლის ექსპლუატაციაში შესვლის შემდეგ ობიექტი იმუშავებს 13 896 მ³/დღის წარმადობით და მარნეულისა და ბოლნისის მუნიციპალიტეტების დაახლოებით 45 796 მოსახლეს მოემსახურება.
პროექტი აზიის განვითარების ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ჯამური ღირებულება დაახლოებით 12.6 მილიონ აშშ დოლარს შეადგენს.